KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13491579
nr 1349 1579
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 24/40, oramat löst blad, bladets mått: 20x16 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:02:38
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis